Київська організація Національної спілки художників України

Адреса: м. Київ, 04053, вул. Січових стрільців, 1-5

тел.: (044) 272-15-48
Email: konshu@ukr.net
http://konshu.org

Голова КОНСХУ
Кутняхов Микола Іванович

Працює у галузі монументального, сакрального та станкового живопису. Член Спілки художників України.

Понад двадцять років – керівник дитячих мистецьких закладів в місті Києві. Є автором ряду публікацій з питань мистецтва та освіти. Виступає по радіо, телебаченню. Бере участь з доповідачами на всеукраїнських науково-практичних конференціях та семінарах, організованих Міністерством культури України.

Лауреат багатьох мистецьких премій та відзнак.

Київська організація Національної спілки художників України – одна з найбільших, професійно потужних та добре відомих творчих спілок України. Вона на сьогодні налічує 1412 членів, що працюють в усіх галузях образотворчого мистецтва. За довгий час існування в її складі були видатні і яскраві художники і мистецтвознавці, що стверджували високий статус українського мистецтва, його самобутню оригінальність, новітні напрямки та високий професіоналізм.

Київська організація НСХУ була створена у 1969 році, коли кількість її членів досягла рекордної цифри – 1000. Її довга історія була складною, насиченою подіями, злетами і падіннями. Пройшовши історичні процеси становлення новітньої української держави, організація зберегла свої позиції і зараз є однією з найбільш активно дієвих творчих спілок України.

КОНСХУ за своїм статутом – добровільне творче об’єднання професійних живописців, скульпторів, митців графічного мистецтва, художників монументального, декоративного мистецтва, дизайнерів, митців театру і кіно, мистецтвознавців.

Мета і завдання, що стоять перед КОНСХУ, – сприяння розкриттю творчого потенціалу кожного київського митця, плідний розвиток українського образотворчого мистецтва і збагачення духовної культури народу України.

Високий рівень толерантності до своїх членів згуртував у організації різнорідний склад учасників. Це представники різних художніх шкіл і напрямків, різних вікових категорій.

Ентузіазм та творче розмаїття наших колег заслуговують на глибоку повагу і заставляють оптимістично оцінювати потенціал українського образотворчого мистецтва.

Незважаючи на складні умови, що супроводжують часи державницьких перетворень, Київська організація намагається тримати високий рівень виставкової діяльності, творчого обміну з іншими спілками в Україні та за кордоном, організації пленерів, захиту та підтримки воїх членів у їх професійній діяльності, утримує високу планку доброзичливого, уважного та поважного ставлення до кожного, будує свою роботу на демократичних принципах. розуміючи що атмосфера взаємної поваги у міжособистих стосунках митців є запорукою здорової творчої атмосфери всього творчого загалу.

Київська організація приділяє багато уваги роботі з молодими митцями. Вони нарівні з дорослими членами беруть активну участь у громадській і, що особливо важливо, у творчій роботі спілки.

КОНСХУ є об’єднавчим органом київського образотворчого мистецтва. Наші традиції глибинні. Київська мистецька школа має величну художню практику і безмежні творчі ресурси. Митці Києва поважають традиції минулого, зберігають здобутки київських класиків, невпинно торуючи шлях сучасним тенденціям у розвитку вітчизняної образотворчості.