ПЕРГАМЕНЩИК
Олексій Вікторович

Голова Об’єднання молодих художників і мистецтвознавців НСХУ

Олексій Вікторович Пергаменщик народився у м. Миргород Полтавської області у 1978 році.
У 1979 році переїхав з сім’єю в м. Київ.
З раннього дитинства, розвиваючи свій творчий світ, у 1987 році почав навчання в художній студії «Мозаїка», де освоював кераміку та розпис.
У 1991 році переїхав в м. Саутгемптон, Велика Британія, навчався в художній студії школи Cantell.
З 1992 року проживаючи у США, паралельно зі школою, поступив до Кентского Университету на ф-т живопису та скульптури під керівництвом проф. Тайрелла.
У 1995 році повернувшись до Києва, екстерном закінчив Республіканську Художню школу ім..Т.Г.Шевченка за спеціальністю скульптор.
У 1996 році поступив на факультет скульптури Національної Академії Образотворчого Мистецтва та Архітектури, випускник монументальної майстерні професора В.А. Чепелика у 2001 році. Того ж року поступив до асистентури скульптурного факультету де навчався у проф. Седака, .З. Бородая , В.В. Швецова та ін..

З 1999 року є дійсним членом Національної Спілки Художників України. Учасник багатьох виставок та симпозіумів зі скульптури в Україні та за кордоном. Автор багатьох пам’ятників з каменю, зокрема художнику-мариністу Р.Г.Судковскому 2001 рік у м. Очаків, Князю Святославу 2004 рік на Пейзажній алеї в Києві, П.Г. Чубинському 2020 рік та Св. Князю Борису 2021 рік у м. Бориспіль. Також ряд скульптур автора прикрашають Успенській собор в Лаврі, етно-музей В.А. Ющенка та багато інших культурних локацій.
Багато зробив для реконструкції будинку МЗС, побудови вертолітного комплексу « Парковий».
В 2023 році мав честь стати автором та розробником барельєфа Тризуба- малого герба України на щиті монументу Батьківщина-Мати, в комплексі з попереднім демонтажем радянського герба.

Також в 2023 році почав викладати скульптуру і різьблення по каменю в Київській державній академії декоративно прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука. Головна мета освітньої програми: відродження традиційного різьблення по каменю, розквіт якого припав на часи Київської Русі.

У 2000 році заснував творчу майстерню «Пергамос», клієнтами якої і на сьогодні являються відомі політики та бізнесмени. Творчім колективом «Пергамос» були створені сотні скульптури та предмети декору для парків, резиденцій, готелів і бізнес-центрів.

Натхненний прикладом і вченнями відомих професорів скульптури, митець послідовно рухається напрямком, освітленим великими геніями минулого, зокрема: Мікеланджело, Берніні, Мештрович, Кербель та ін.

Будучи скульптором-реалістом, Олексій Пергаменщик впевнено розвиває та вдосконалює авторську техніку різьблення в камені (граніті, мармурі,та ін.) без використання перехідної гіпсової моделі, практикуючи вільне висікання. Вирізаючи подекуди до 90% маси з цільного блоку, обробивши близько 400 тонн каменю різних порід, він підкреслює неповторність своїх композицій та демонструє непересічний професіоналізм у всіх своїх творах. Велику увагу митець приділяє історичній тематиці, особливо акцентуючи на ілюструванні багатої на події і видатні постаті історії України.