Адреса: 15552, Чернігівська обл., Чернігівський район, селище міського типу Седнів, вул. Шевченка, будинок 59

“Седнів… Ця назва згадується ще в давньоруських літописах. Згадується там і річечка Снов, оспівана Глібовим. Седнівськи могили та історичні пам’ятки малював Тарас Шевченко. Під липою, що збереглася до нашого часу садибі Лизогубів, він любив відпочивати… у глибині старого саду я написала десятки етюдів.Часом здається, що джерело вичерпане, але життя дарує все нові відчуття, все нові варіації”.

Герой України, народний художник України, лауреат Національної премії ім.Т.Г. Шевченка
Тетяна Яблонська

Створений у 1964 році (рік відзначення 150-ліття з дня народження Тараса Шевченка) в смт Седнів Чернігівської області як Республіканський будинок творчости та відпочинку Художнього фонду Спілки художників УРСР (БТВ «Седнів»).

Для закладу було виділено південну, незабудовану частину територію історичної садиби Лизогубів, у яких гостював Тарас Шевченко і де він виконав низку художніх творів.
Першу чергу Будинку творчости становили два ряди одноповерхових дерев’яних будиночків, розташованих обабіч невеликого скверу. В одному з будинків містилася адміністрація закладу.
Пізніше в 60-х роках неподалік було споруджено триповерховий цегляний головний корпус. Над вулицею Шевченка, яка відділяє цю будівлю від решти території закладу, перекинуто пішохідний місток.

У 1985-87 споруджено двоповерховий із мансардою корпус їдальні, у якому також містяться актова зала (2-й поверх) і бібліотека (мансардний поверх). На території закладу є кілька одноповерхових цегляних житлових будиночків підвищеної комфортности, дитячий та спортивний майданчики, зелені зони рекреаційного призначення, господарчі споруди.
За час функціонування закладу в ньому побували задля творчости й відпочинку сотні митців з України та іноземних країн, водночас Будинок творчости приймає й звичайних туристів.

У 2010-х роках головний корпус було капітально відремонтовано, реконструйовано та утеплено фасади, замінено комунікації, модернізовано інтер’єри приміщень, зокрема житлових кімнат.

Ціни від 360 грн. за добу з 3-х разовим харчуванням.
З приводу відпочинку, бронювання і всіх інших питань звертайтеся до директора
Будинку творчості “Седнів”

Пащенко Олексій Іванович
Телефон: (050) 4479072

   Відео і фото галерея Будинку творчості “Седнів”