Журнал “Образотворче Мистецтво”

Видання Національної Спілки Художників України

04053, Київ, вул. Січових Стрільців (Артема), 1-5, кім. 502, 513.
Тел. 272-02-86, 272-01-56. e-mail: obr.myst@gmail.com
Передплатний індекс 74357, ISSN 0130-1799

https://fineartsukraine.wordpress.com

За своїми плечима щедро ілюстрований журнал «Образотворче мистецтво» Національної Спілки Художників України має велику мистецьку традицію. Історію – також, більш як вісімдесятирічну! Пракореневі сторінки нашого часопису споріднені з літературно-мистецьким тижневиком «Мистецтво» відділу мистецтв при Наркомпросі на чолі зі Славетними Михайлом Семенком та Георгієм Нарбутом (1919-1920), як рівно ж з журналом «Мистецтво» Анумівської шляхетної спільноти 30-х рр., а також редакційним гуртом мюнхенського місячника літератури, мистецтва і критики «Арка» (1947-1948) на чолі з Ю. Шевельовим, Я. Гніздовським та іншими патріотами, з Нью-Йоркською легендарною «Сучасністю зі славетним критиком Б. Певним. Ми разом з нашими попередниками відстоюємо думки про велику самобутню мистецьку культуру України, означену тисячоліттями творчих ініціатив на її землі.
Головними редакторами нашого «ОМ» протягом сорока років були незабутні П. Говдя, М. Журавель, М. Маричевський та ось уже дванадцятий рік автор цих рядків О. Федорук.
Що доносить «ОМ» до нашого читача, яка його позиція, які його пунктирні віхи, головні напрями? Українське мистецтво є альфою та омегою історично-критичних домагань часопису, у фокусі постійних зацікавлень редакції теорія та історія українського мистецтва – його класичне минуле і сучасний мистецький поліфонізм. На сторінках часопису читачі знайомляться з матеріалами про славетних мистецьких майстрів нашого минулого, про поскрибоване мистецтво України періоду більшовицької стагнації, про заборонені і напівзабуті імена та твори, про варварське нищення більшовиками української мистецької спадщини. Про наших славетних мистців, які від 1917 до 1980-х рр. змушено шукали притулку в чужих землях. Про талановитих мистців незалежної України, які, прискореним кроком переступивши рубікон територіальної мистецької локальності, вийшли на простір діалогу зі світовим мистецтвом. «ОМ» у полі зору тримає також досягнення мистецтва країн Заходу та Сходу. Виходить чотири рази на рік. Воно у багатомільйонній Україні є, на жаль, єдиною трибуною мистецької критики з історії та теорії українського мистецтва.

Олександр Федорук,
Доктор мистецтвознавства, професор,
Дійсний член Національної Академії Мистецтв України