Митці долучилися до культурного фронту, – Костянтин Чернявський (Прес-центр УКМЦ)

Ви зараз переглядаєте Митці долучилися до культурного фронту, – Костянтин Чернявський (Прес-центр УКМЦ)
Перше, що зробила Національна спілка художників України, як одна з найбільших мистецьких інституцій, яка налічує понад 4 тисячі членів, на самому початку повномасштабного вторгнення росії до України – відразу звернулася до колег у всьому світі із закликом категорично виключити представників російської культури з будь-яких виставок, проєктів, концертів, арт-презентацій світового рівня. Про це під час презентації проєкту «Квіти перемоги» в Українському кризовому медіа-центрі розказав голова спілки, заслужений художник України Костянтин Чернявський. Він також додав, що був заклик виключити представників країни-агресора з міжнародних культурних асоціацій, культурних спілок.

 

«І ми відчули зворотний зв’язок, – зізнався Костянтин Чернявський. – Вже у перші дні березня представники так званої творчої інтелігенції росії, які входили в міжнародні асоціації, були звідти виключені і не могли показувати псевдо велику руську культуру на світових теренах».
 
Що стосується трагічних подій в самій країні, то голова НСХУ зазначив, що художники, скульптори, мистецтвознавці, графікі, дизайнери, яких об’єднує організація, долучилися до боротьби на культурному фронті. «Багато наших колег пішли добровольцями в Збройні Сили України, і дуже часто у військкоматах їм говорили: «Ви нам потрібні на медійному і культурному фронті. Не полишайте те, що вмієте робити найкраще – поширювати українську культуру і мистецтво, показувати нашу боротьбу засобами образотворчого мистецтва»
 

Оригінал статті – на сайті Українського кризового медіа-центру: https://uacrisis.org/uk/myttsi-doluchylysya-do-kulturnogo-frontu-kostyantyn-chernyavskyj

Залишити відповідь