VIII засідання Ради Національної спілки художників України

You are currently viewing VIII засідання Ради Національної спілки художників України

31 березня 2023 року в місті Києві відбулося VIII засідання Ради Національної спілки художників України.

Це засідання Ради скликане для обговорення та ухвалення життєво важливих для Спілки рішень. На даний час у Спілці важкі часи, мусимо шукати і знаходити адекватні відповіді на виклики жорстокого й драматичного сьогодення.  
Якщо ми це зробимо, то збережемо Спілку як сучасну структуру. Якщо ні – Спілка буде маргіналізована, обскубана і знищена – зазначив голова НСХУ Костянтин Чернявський.

Голова також наголосив на тому, що за період  кінця 2022- 2023 років значно активізувалася діяльність НСХУ, незважаючи на те, що в країні війна і дуже заважають працювати конфліктні ситуації, які виникають всередині Спілки.  
У роботі засідання ради Спілки взяли участь 23 члени Ради Спілки та 8 членів онлайн підключились в системі ZOOM.
У режимі відеоконференції до учасників Ради з вітальними словами звернулися інші керівники територіальних організацій НСХУ.

Перш за все, було ухвалено кадрові питання: обрано відповідального секретаря НСХУ – Олександра Савку, призначено на посаду начальника департаменту Міжнародного розвитку виставкової діяльності НСХУ – Ганну Ярову;
заслухано звіт про господарську діяльність Спілки; на підставі подань обласних, міських та територіальних організацій НСХУ художникам Спілок присвоєно «Почесні звання»; розглянуть заяви художників про прийому до членів Спілки; обговорено питання по життєдіяльності Спілки та планування кошторису Спілки на 2023 рік та інше. Значну частину засідання Ради Спілки присвячено розвитку самої Спілки.

У нинішні складні військові часи, які переживає Україна, зокрема долаючи наслідки пандемії, як ніколи потрібні злагода, солідарність суспільства і порозуміння всієї спільноти Спілки аби подолати кризу й крок за кроком будувати краще майбутнє для нас наголосив голова ЦК КРК НСХУ – Микола Кіщук.

У роботі Ради наголошувалося, що для захисту економічних інтересів Спілки разом з територіальними організаціями НСХУ повинно активно відстоювати позиції, щодо пріоритетного розвитку Спілки.

Спілка має налагодити належні комунікації як з територіальними організаціями НСХУ, так із іншими членами Спілки щодо дотримання етичної поведінки художників, відстоювати інтереси Спілки, забезпечення координації між Радою та членами Спілки, ефективне представництво Спілки в органах влади та розроблення стратегії розвитку НСХУ наголосив голова Харківської обласної організації НСХУ – Віктор Ковтун.

«Лише такі кроки можуть повернути довіру до Національної спілки художників України, сприятимуть нарощуванню як членства в Спілці, так і добробуту українців» повідомив голова Львівської обласної організації НСХУ – Ігор Гавришкевич.

«Народ, який думає на один рік – вирощує хліб; народ, який думає на десять років – вирощує сади; народ, який думає на сто років – вирощує молоде покоління», – процитувала народну мудрість голова Одеської обласної організації НСХУ – Анатолій Горбенко.

Констянтин Чернявський подякував за підтримку та висловив готовність працювати разом з усіма спілчанами над втіленням у життя рішень Ради, спрямованих на вирішення найбільш актуальних соціально-економічних та трудових питань.
За підсумками заходу напрацьовано конкретні кроки вирішення проблемних питань і вдосконалення організаційного забезпечення роботи Спілки.

Відповідальній Секретар.

Залишити відповідь