Засідання Ради Спілки. Будівництво Меморіального комплексу пам’яті жертвам голодоморів в Україні в місті Києві.

Ви зараз переглядаєте Засідання Ради Спілки. Будівництво Меморіального комплексу пам’яті жертвам голодоморів в Україні в місті Києві.

14 вересня 2023 року у приміщенні Національної спілки художників України відбулось позачергове засідання Художньої ради Національної спілки художників України.

Засідання Ради відбулось з приводу будівництва Меморіального комплексу пам’яті жертвам голодоморів в Україні в місті Києві.

Для увічнення пам’яті мільйонів людей, які загинули від штучного створеного у 1932-1933 років керівництвом СРСР голоду, що став інструментом здійснення геноциду українського народу збудовано І чергу Меморіального комплексу пам’яті  жертв Голодоморів в України у м.Києві.

Замовником будівництва Меморіалу у 2008-2011 років виступило КП «Дирекція реставраційно-відновлювальних робіт» виконавчого органу Київради.

Проектування ІІ черги будівництва Меморіалу передбачено другий вхід до Меморіалу через пішохідний міст-алею, що сполучатиме автостоянку на Дніпровському узвозі з будівлею Музею.

На мосту заплановано встановлення двох скульптурних фігур «Янголи» за аналогією встановлених у 2008 році першому вході до Меморіалу з вул..Лаврської. 2  у м.Києві.

Автором скульптурних фігур «Янголи» являється скульптур – Петро ДРОЗДОВСЬКИЙ від авторського колективу «ТОВ «Проектні системи ЛТД».

На засіданні художньої Ради НСХ України в результаті жвавого та тривалого обговорення було прийнято ряд рішень для майбутніх робіт наголосив голова Національної спілки художників України Костянтин ЧЕРНЯВСЬКИЙ. Художня рада затвердила розміри та композицію скульптур, додавши кілька незначних власних доповнень.

«У підсумку – було визначено ключові напрямки, над якими на цьому етапі працюватиме Рада» у ході якого обговорено і низку організаційних та проблемних питань повідомив народний художник України – Анатолій КУЩ.

Також під час засідання відбулась презентація самого проекту Меморіалу  за участі – Андрія Миргородського.

Залишити відповідь